Служба автомобільних доріг
у Сумській області

» Прес-центр » новини » ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ МАЄ СТАТИ КОРИСНОЮ ЗВИЧКОЮ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ

ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ МАЄ СТАТИ КОРИСНОЮ ЗВИЧКОЮ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ

У рамках десятиліття дій з безпеки дорожнього руху (БДР) 2011 – 2020 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №64/255 від 10.05.2010 року з 06 по 12 травня 2019 року Україна долучилася до проведення 5-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН, що пройшов під гаслом «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху». Його метою є привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм, адже в Україні найбільша смертність на дорогах з-поміж усіх європейських країн.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України лише за минулий рік в Україні сталося більше 150 тисяч ДТП. Загинуло близько 3,5 тисячі українців, а 31 тисяча - були травмовані. У світі смертність внаслідок ДТП з кожним роком зростає. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, нині вона становить близько 1,35 млн людей на рік. Це означає, що в аваріях на дорогах щодня гинуть 3,7 тисячі людей у світі. ВООЗ зазначає, що найчастіше в ДТП гинуть діти та молодь до 29 років.

За словами організатора та координатора Тижня безпеки дорожнього руху Юрія Чорного:

“Дорожній травматизм і смертність внаслідок ДТП — це одна з п'яти найпоширеніших причин смертності і травматизму у світі. Зокрема, за минулий рік у світі внаслідок ДТП загинуло 1 млн 350 тисяч людей, кожні півтори хвилини у світі гине людина у ДТП.. За роки незалежності на дорогах країни загинуло більше 180 тисяч людей, травмовано 1,3 млн громадян. Це також призводить до економічних втрат. Тому надзвичайно важливо проводити роз'яснювальну роботу, профілактичні заходи, особливо для дітей та молоді і об'єднати свої зусилля всім міністерствам і відомствам.

Службою автомобільних доріг у Сумській області постійно вживаються заходи щодо створення безпечних умов дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування області.

Дорожники виконують ряд заходів для підвищення рівня безпеки дорожнього руху (відновлення дорожньої розмітки, металевого бар’єрного огородження, заміна та встановлення нових дорожніх знаків).

На сьогоднішній день відновлено понад 40 пішохідних переходів, відремонтовано 600 м металевого бар’єрного огородження, замінено та встановлено понад 250 дорожніх знаків. наноситься горизонтальна дорожня розмітка. Ці роботи триватимуть протягом всього будівельного сезону.

 «В рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху наші працівники обстежували умови дорожнього руху на ділянках доріг, прилеглих до медичних та навчальних закладів, під’їзди до залізничних переїздів, місця концентрації ДТП аби привести технічні засоби організації дорожнього руху до належного експлуатаційного стану та забезпечити нормативну видимість», – зазначає начальник Служби автодоріг у Сумській області Іван Романюк.

Попередити  випадки дорожньо-транспортного травматизму та знизити смертність і кількість травм можна, скоригувавши свою поведінку. Рухаючись автодорогою, необхідно суворо дотримуватись правил дорожнього руху та поважати інших його учасників.

 Прості речі рятують життя. Якщо не знаєте з чого почати, ось перші кроки, що можна зробити:

1. Використання пасків безпеки;

2. Керування автомобілем тільки тверезим;

3. Дотримання безпечної швидкості;

4. Використання шоломів мотоциклістами, велосипедистами;

5. Використання дитячих обмежувальних приладів (автокрісла);

6. Відмова від використання гаджетів під час кермування автомобілем, переходу доріг;

7. Навчання дітей правильної/безпечної поведінки на дорозі;

8. Використання світлоповертаючих елементів на одязі, велосипеді;

9. Організація соціальних проектів/активностей для привернення уваги до питань безпеки дорожнього руху.

 

Служба автодоріг закликає всіх учасників дорожнього руху перетворити  ці правила на звичку.