УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Сумській області

» Прес-центр » новини » НА ОБХОДІ МІСТА СУМИ ДОРОЖНИКИ ЛІКВІДОВУЮТЬ ПУЧИНУ

НА ОБХОДІ МІСТА СУМИ ДОРОЖНИКИ ЛІКВІДОВУЮТЬ ПУЧИНУ

На обході міста Суми на 2 км автодороги Н-12 Суми-Полтава дорожники філії «Сумський райавтодор» ліквідовують пучину, що утворилася на ділянці майже 20 метрів у наслідок перезволоження грунтів . З настанням сприятливих умов дорожники розпочали роботи з ліквідації дефектів дорожнього одягу і приведення цієї ділянки автошляху до належного експлуатаційного стану.

   

Процес ліквідації проводять поетапно. Завчасно були встановлені дренажі для відводу грунтових вод, проведене розкопування ділянки пучиноутворення до стабільного грунту і влаштована піщана подушка. На наступному етапі дорожники підсилили основу дорожнього одягу підсипанням кам’яних матеріалів. Фіналом робіт є влаштування двошарового дорожнього покриття: 10 см чорного щебеня та 5 см верхнього шару з дрібнозернистого асфальтобетону типу Б.

Для приведення узбіч до належного експлуатаційного стану і забезпечення водовідведення від проїзної частини підрядники проводять грейдерування узбіч.

До відома: Свою назву процес масового весняного руйнування дорожніх конструкцій унаслідок пучиноутворення дістав від зовнішнього характеру деформування дорожнього одягу на окремих ділянках доріг у вигляді нерівномірного спучування. Пучини – деформації та руйнування дорожнього полотна у вигляді горбів та тріщин, яке виникає внаслідок промерзання ґрунту і призводить до втрати міцності дорожнього одягу. Пучиноутворення є виключно глибинним процесом і пов’язане з виникненням особливих механізмів міграції вологи у верхню зону земляного полотна в холодний період року. Ліквідація такої деформації розпочинається після стабілізації грунтів під дорожнім одягом.

Ліквідована пучина – не єдина, що утворилася на автодорозі Суми-Полтава, вже найближчим часом вони також будуть ліквідовані.