УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Сумській області

» Прес-центр » новини » Перший заступник начальника Служби автомобільних доріг Сергій Овчаренко прозвітував про ремонт доріг державного значення

Перший заступник начальника Служби автомобільних доріг Сергій Овчаренко прозвітував про ремонт доріг державного значення

Перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Сумській області Сергій Овчаренко взяв участь у  публічному звіті  «Результати ремонту та будівництва доріг за 2018 рік»  щодо ефективності використання коштів на відновлення дорожнього полотна Сумщини за участю керівників профільних структурних підрозділів, дорожніх служб, експертів, громадськості та мас-медіа.  Були визначені й пріоритети в  роботі на рік поточний.

На сьогодні мережа автомобільних доріг загального користування у Сумській області складає 7,2 тис. кілометрів, з них дороги державного значення – 2,1 тис. кілометрів (29,2%) та місцевого значення – 5,1 тис. кілометрів (70,8%). У 2018 році було витрачено 1,2 мільярда гривень

на реконструкцію доріг на Сумщині. Це удвічі більше, ніж у 2017 році і в 10 разів більше, ніж у 2013 році. Зокрема було відновлено 86,2 км доріг, з яких 64,4 км – автодороги державного значення (це вдвічі більше, ніж у 2017 році). Крім того, відремонтовано 22,02 км доріг місцевого значення та 118,3 тис. м2 муніципальних доріг.

Це безпрецедентні кошти на дорожню галузь, ми відновлюємо дороги, які десятки років не знали ремонту. У 2019 році ця робота буде продовжуватися, адже це вимоги Президента України та Уряду. Планується, що  200 млн. грн. витратять на утримання та поточний дрібний ремонт доріг державного значення. За ці гроші відповідатиме Служба автомобільних доріг у Сумській області. Повний кошторис потреб, зазначив  Сергій Овчаренко, 3,5 млрд – їх подали на затвердження Укравтодору. Йдеться про середній поточний ремонт, капітальний чи реконструкцію.

“Ми врахували всі звернення громадян, перевізників, і депутатів всіх рівнів, і сільських голів, і об’єднаних громад. В першу чергу, це стосується доріг територіального значення, адже вони знаходяться в самому занедбаному стані, тому що фінансування ремонтних робіт по них здійснюється по залишковому принципу”.

Що стосується торішніх ремонтів, у 2018-му на Сумщині відремонтували доріг на 1 млрд 200 млн грн. Це – також були гроші Державного дорожнього фонду.

Загалом минулого року на реконструкцію доріг області було витрачено 1,2 млрд грн та відновлено 86,2 км. доріг. 64,4 з них - державного значення, на які витратили 613 млн. грн., - зазначив перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Сумській області Сергій Овчаренко. Зроблено ремонт належної якості дороги Харків-Охтирка, продовжується ремонт мосту через Ворсклу на дорозі Суми-Полтава, завершити його планують наступного року. Поточного року по цьому мосту - пустять проїзд, - наголосив Сергій Овчаренко.