УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Сумській області

» Прес-центр » новини » ПРО РЕМОНТИ АВТОДОРІГ ПОТОЧНІ І МАЙБУТНІ

ПРО РЕМОНТИ АВТОДОРІГ ПОТОЧНІ І МАЙБУТНІ

Начальник  Служби автомобільних доріг області Іван Романюк взяв участь у прес-конференції «Шляхи Сумщини: що зроблено у 2017 році та яким чином зміниться ситуація у 2018-му», яка відбулася в обласному прес-клубі. Зокрема, він зазначив, що завдяки підтримки народних депутатів пройшли певні зрушення у фінансуванні дорожньої галузі. На 2017 рік Сумщині на утримання доріг загального користування за рахунок державного та обласного бюджету, включаючи кошти від митного експерименту, виділено 747,8 млн грн.

«На сьогодні вже виконано 52 кілометри капітального ремонту доріг , – зазначив І.П.Романюк. – Крім того, відремонтовано поточним середнім ремонтом чотири мости, капітальним ремонтом – 2 мости. Розпочалася реконструкція аварійного мостового переходу у с. Климентове на автодорозі Н-12 Суми – Полтава».

Скептикам, які нарікали на якість ремонту автомобільних доріг та невеликий обсяг проведених робіт, Іван Романюк зазначив, що всього в області 7,2 тис км доріг, у тому числі 2,1 тис км доріг державного значення та 5,1 тис км місцевого значення. Всі вони вже давно потребують капітального ремонту. «Що стосується самих ремонтів, то в усіх договорах Служби автомобільних доріг на сьогодні ми ставимо вимогу до підрядних організацій, які беруть участь у торгах, – мінімум десять років гарантійний термін експлуатації дороги. Тобто, якщо протягом цього часу будуть виявлені дефекти дорожнього покриття, то підрядник зобов’язується їх виправляти за рахунок власних коштів»,- зазначив начальник Служби.

З 1 січня в управління облдержадміністрації переходить 5 100 кілометрів доріг місцевого значення. Відповідні кошти, які передадуть Сумщині, вже обраховані Міністерством фінансів, і це буде понад 500 мільйонів гривень, повідомив Володимир Дудченко, начальник управління інфраструктури Сумської ОДА.  «Таких грошей місцеві дороги ще не бачили. Тож я сподіваюся, що в наступному році буде багато зроблено»,- зазначив він. Перелік першочергових об’єктів ремонту буде затверджений пізніше, але в першу чергу кошти спрямують на автошляхи, що сполучають райони області, по котрим їздять шкільні автобуси, авто швидкої допомоги тощо.