Служба автомобільних доріг
у Сумській області

» Прес-центр » новини » Відкритість у дорожній галузі

Відкритість у дорожній галузі

Відкритість у дорожній галузі

За останні роки фінансування дорожньої галузі України значно збільшилось. Створення дорожнього фонду, передача доріг місцевого значення на баланс облдержадміністрацій, чітка стратегія ремонтів 2018 – 2022 р.р. стали ключовими змінами, які запровадив Уряд для підвищення рівня фінансування та якості виконання робіт в дорожній галузі. Разом із збільшенням обсягів надходження коштів, основним завданням було і забезпечити контроль їх використання.   

Одним із значних кроків стала електронна система проведення торгів – «Prozorro» https://prozorro.gov.ua/ . У відкритому доступі в цій системі можна знайти усю необхідну інформацію, що стосується тендерних пропозицій, а саме:

 -  дорога та ділянка що буде ремонтуватись

 -  види робіт, вартість та терміни виконання

 - інформація про перебіг та результати торгів

 - документи учасників тендеру

 - договір, що заключний між замовником та переможцем торгів.

 Система пошуку дозволяє відслідкувати усі закупівлі, що були проведені від початку користування майданчиком. Таким чином кожен громадянин, може особисто контролювати усі закупівлі.

Що стосується прозорості використання грошей, згідно Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» усі дані оприлюднюються, відповідно до термінів, на єдиному веб-порталі https://e-data.gov.ua/ . На сайті можна легко знайти усю інформацію про виконання об’єму робіт відповідно до заключених договорів, та їх фінансування. Дані з веб-порталу дають можливість відстежити виконання договору від моменту заключення до його завершення, включаючи істотні зміни, що відбувались впродовж виконання договору. Тож, маючи доступ до інтернету, кожен бажаючий може повністю моніторити як виконання робіт так і його фінансування .

Існує ще один портал моніторингу CoST (Construction Sector Transparency Initiative), для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості і бізнесу. Сутністю CoST є віра в те, що процеси будівництва громадської інфраструктури повинні бути більш прозорими. Громадськість має бути озброєна інформацією, необхідною для того, щоб змусити осіб, які приймають рішення, забезпечувати звітність і найкраще співвідношення ціни і якості в будівельному секторі.. Сайт https://costukraine.org/ дублює інформацію, що є на двох попередніх державних порталах, але з деякими уточненнями. На цьому майданчику додатково розміщується інформація про розробку проекту, джерело фінансування та постанову КМУ про виділення коштів.

Протягом 2018 року Службою автомобільних доріг у Сумській області було проведено 52 тендери за процедурою відкриті торги. Очікувана вартість – 1,34 млрд. грн. Загальна кількість учасників – 43. Економія – 11,41 млн. грн.